Tutaj jesteś

Gdzie najlepiej pojechać na wczasy odchudzające? Przedstawienie ofert na terenie Polski

19 marca, 2024 Podróże gdzie najlepiej pojechać na wczasy odchudzające

Gdzie najlepiej pojechać na wczasy odchudzające? To wszystko zależy od Ciebie! Istnieje wiele miejsc, w których połączysz przyjemne z pożytecznym. Wakacje odchudzające łączą relaks w malowniczym otoczeniu z intensywną aktywnością fizyczną i zdrową dietą. Ich celem jest umożliwienie Ci powrotu do domu z mniejszą wagą, lepszą kondycją fizyczną oraz pozytywnym nastawieniem. Wolisz góry, morze czy jeziora? W tym artykule przedstawimy Ci kilka ofert z przeróżnych miejsc.

Zobacz także: Gdzie w góry? Odwiedź najpiękniejsze miejsca w Polsce!

Czym są wczasy odchudzające i dla kogo są przeznaczone?

Wczasy odchudzające to “wakacje”, na których uczestnicy mają dostęp do specjalnie zaplanowanego dla nich programu treningowego i diety. Dodatkowo, w ramach wybranego pakietu, mogą korzystać z różnorodnych zabiegów odchudzających, uczestniczyć w zajęciach na siłowni lub basenie oraz mogą korzystać z porad specjalistów. Poza tym, organizowane są atrakcje, które pozwalają wczasowiczom cieszyć się wakacyjną atmosferą. Dostępne są również różnego rodzaju wycieczki, dostosowane do lokalizacji miejsca w jakim się znajdują. Wczasy odchudzające są przeznaczone dla osób borykających się z nadwagą lub otyłością, chcących zmienić dotychczasowy tryb życia i schudnąć. Ponadto, dzięki takim wczasom będą mogli zwiedzić miejsce, w którym jeszcze nie byli.

Gdzie najlepiej pojechać na wczasy odchudzające? Przedstawienie miejsc

Ze względu na różnorodne preferencje, przedstawiamy kilka miejsc, które oferują wczasy odchudzające na terenie Polski. Pamiętaj, że jeśli chcesz wybrać się w miejsce nie przepełnione turystami to wybierz się w okresie wiosny lub jesieni. Gotowy na odpowiedź na pytanie “Gdzie najlepiej pojechać na wczasy odchudzające?”?

Morze 

  • Kołobrzeg

Jest to uzdrowisko nadmorskie, które przyciąga turystów bogatą ofertą sanatoriów i ośrodków wypoczynkowych. Wykorzystują one naturalne bogactwa regionu, takie jak borowina i solanka. Oprócz korzystania z zabiegów uzdrowiskowych, miasto oferuje typowe atrakcje letniego kurortu, w tym plażowanie, spacery po molo oraz zwiedzanie latarni morskiej.

  • Rewa

Położona nad Zatoką Pucką, to niewielkie letnisko cenione przez miłośników sportów wodnych, zwłaszcza wind- i kitesurfing. Miejscowa plaża i popularny Cypl Rewski są doskonałymi miejscami na relaks i aktywność fizyczną.. Szperk, symbol Rewy, oraz malownicze krajobrazy zachęcają do spokojnych spacerów i odpoczynku blisko natury.

  • Jastrzębia góra

Ośrodki w Jastrzębiej Górze korzystają z malowniczej lokalizacji na klifie, do promocji swoich wczasów odchudzających. Połączenie tego kurortu z Władysławowem przez Bulwar Nadmorski umożliwia bogaty wybór atrakcji turystycznych, w tym liczne szlaki i możliwość spacerów w otoczeniu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Góry

  • Krynica-Zdrój

Słynie głównie z cudownych właściwości leczniczych swoich wód mineralnych, wykorzystywanych zarówno do kąpieli, jak i spożywania. W mieście leczą się choroby związane z przemianą materii, oferując także wczasy odchudzające. Jednak Krynica-Zdrój to nie tylko zdrowie – spacerując po urokliwych uliczkach, możesz podziwiać malowniczy Park Zdrojowy oraz zachwycający deptak otoczony drewnianymi willami i zabytkowymi budynkami uzdrowiskowymi, w tym słynną Pijalnią Wód Mineralnych. Równie blisko znajduje się Muszyna, która oferuję wiele atrakcji dla osób przyjeżdżających do sanatoriów.

  • Piwniczna-Zdrój

Tak jak Krynica-Zdrój słynie z bogactwa leczniczych wód mineralnych, wzbogaconych jonami magnezowymi i wapniowymi. To właśnie na nich opiera się oferta lecznicza miejscowych sanatoriów. Jednak Piwniczna-Zdrój przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale także miłośników wypoczynku w otoczeniu Beskidu Sądeckiego. Położone nad rzeką Poprad miasto otacza malowniczy Popradzki Krajobrazowy, a w okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne. Jest oddalona około 40 minut od Krynicy-Zdrój, 30 minut od Muszyny oraz 20 minut od miejscowości Żegiestów. Te okoliczne miasta również oferują wiele ciekawych ofert dla kuracjuszy.

Mazury

  • Gołdap

To niewielkie miasteczko uzdrowiskowe znane z leczniczej borowiny, wód mineralnych, tężni solankowej oraz czystego powietrza. Jego sercem jest Park Zdrojowy, który prowadzi do malowniczego jeziora Gołdap. Tam można korzystać z promenady spacerowej, molo i miejskiej plaży. W okolicy działa także kompleks sanatoryjny. Otaczająca Gołdap okolica jest również atrakcyjna dla turystów. Warto odwiedzić Puszczę Romincką, praktycznie nietkniętą ręką człowieka, gdzie znajdują się rezerwaty przyrody chroniące starodrzew i dziką zwierzynę leśną.

  • Stare Jabłonki

Jest to letniskowa miejscowość na Pojezierzu Iławskim, nad jeziorem Szeląg Mały. Otoczona gęstymi lasami, oferuje wiele zacisznych zakątków, idealnych do relaksu. Rezerwat przyrody Sosny Taborskie to godny uwagi punkt, gdzie można zobaczyć drzewa liczące ponad 200 lat. Położenie wsi wśród lasów i nad jeziorem sprzyja również aktywnemu spędzaniu czasu, co doceniają obiekty oferujące wczasy odchudzające.

Ile trwają wczasy odchudzające?

Oczywiście w zależności od wybranej oferty, większość placówek oferuje wczasy które trwają 7 dni. Jednak możemy spotkać się również z wyjazdami trwającymi od 3-5 dni, oraz dłuższych, od 10-14 dni.
Czas trwania zależny jest od ofert organizatorów, oraz od osobistych preferencji uczestnika.

Praktyczne prezenty dla kobiet - zaskocz ją!

Redakcja biegamwmiescie.pl

Zespół specjalistów naszej redakcji oferuje inspirujące porady i treści związane z bieganiem w mieście. Zaczerpniesz informacji związanych z podróżowaniem, dietą, sportem oraz dziedzinami pokrewnymi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?